Czyszczenie kamienia naturalnego

Jak czyścić kamień naturalny?

Kamienie naturalne cieszą się nieprzerwaną popularnością. Granit, marmur, onyks, piaskowiec, trawertyn goszczą w wielu domach. Swoje zastosowanie znajdują jako posadzki, parapety, kominki, blaty kuchenne. Na ich popularność wpływa ich wyjątkowy wygląd oraz trwałość. Jednakże pomimo dużej wytrzymałości wymagają one specjalnej pielęgnacji. Jak dbać o kamienie naturalne w naszych domach? Jak sprawić by cieszyły nas swoim pięknem i wytrzymałością przez lata?

Domowe sposoby

W internecie znaleźć można wiele domowych sposobów na czyszczenie kamienia naturalnego. Porady jak wyczyścić kamienne blaty czy posadzki. Odradzamy korzystania z domowych sposobów. Środki, które nie są przeznaczone do czyszczenia kamienia, amoniak, ocet, soda oczyszczona mogą jedynie uszkodzić powierzchnię kamienia. Radzimy zrezygnować z domowych sposobów czyszczenia kamienia na rzecz profesjonalnej pielęgnacji. Profesjonalne środki do czyszczenia kamienia można znaleźć w sklepach z chemią kamieniarską.
Czyszczenie granitu

Granit znany jest ze swojej wytrzymałości, dlatego bardzo często wykorzystywany jest na blaty kuchenne, ostrze noża nie jest mu straszne. Sprawdza się on również przy wykończeniu parapetów, schodów, posadzek i kominków. Trwałość ta jednak musi być wspierana odpowiednią pielęgnacją. Odporny na zarysowania granit jest jednak wrażliwy na kwasy o czym warto pamiętać. Preparaty, które nie są przeznaczone do czyszczenia granitu mogą uszkodzić jego strukturę. Należy zwrócić uwagę jaką powierzchnię ma granit w naszym wnętrzu. Inne środki stosujemy do pielęgnacji granitu polerowanego, a inne do granitu płomieniowanego.

Czyszczenie marmuru

Marmur często stosowany jest do wykończenia podłóg, zabudowy kominków bądź jako dekoracja. Ze względu na dużą chłonność wymaga on dużej uwagi. Po namoczeniu marmuru należy go dokładnie osuszyć. Nie należy używać ostrych szczotek, do pielęgnacji marmuru najlepiej sprawdzi się miękka ściereczka z mikrofibry. Przy dobraniu odpowiednich preparatów pielęgnacja marmuru staje się bardzo prosta. Delikatne środki czyszczące i nabłyszczające przeznaczone do marmuru sprawdzą się idealnie.

Impregnacja kamienia

Kamienie naturalne pomimo swojej ogromnej wytrzymałości nie są odporne na korozję biologiczną. Ważną częścią pielęgnacji kamienia jest więc jego impregnacja. Impregnaty chronią kamień oraz podtrzymują jego wyjątkowy wygląd.

Lokalizacja

58-150 Strzegom
ul.Rybna 54

Godziny pracy

8:00 – 18:00
Poniedziałek-Piątek

Kontakt

+48 697 261 911 , +48 601 872 146
Email: biuro@nicestone.pl

Copyright 2024 © All rights Reserved.